Situácia okolo Alcaraza vzbudzuje obavy. Španiel sa neobjaví ani na generálke pred US Open
Španielsky tenista Carlos Alcaraz odložil svoj návrat do súťažného kolotoča a odhlásil sa aj z turnaja ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati.
Sedemnásobného grandslamového šampióna naďalej trápi pretrvávajúce zranenie zápästie, pre ktoré je mimo hry už od apríla.
Dvadsaťtriročný Španiel mal v Cincinnati obhajovať titul z minulého roka. „Vieme, že Carlos robí všetko, čo je v jeho silách, aby sa čo najskôr vrátil na turnajové kurty.
Želáme mu všetko najlepšie pri zotavovaní a tešíme sa, že ho v budúcnosti opäť privítame v Cincinnati,“ uviedol v stanovisku podľa agentúry AFP riaditeľ prestížneho turnaja Bob Moran.
Tento krok vyvoláva obavy ohľadom Alcarazovej nadchádzajúcej obhajoby titulu na US Open - poslednom grandslame sezóny.
Alcaraz je niečo viac. Nehrá a cíti to celý mužský tenis. Riaditelia turnajov priznávajú nemalé straty
Alcaraz tento rok vynechal Roland Garros aj Wimbledon po tom, čo utrpel zranenie v apríli na turnaji Barcelona Open.
Na začiatku sezóny vyhral Australian Open po tom, čo vo finále zdolal o 16 rokov staršieho Srba Novaka Djokoviča.
Alcarazovi patrí v rebríčku ATP priebežné 2. miesto s výraznou stratou viac ako 5200 bodov na neohrozeného lídra Taliana Jannika Sinnera.
Iba štyridsať bodov stráca na Alcaraza nemecký tenista Alexander Zverev.