Slovensko trápia extrémne teploty na celom území. SHMÚ vydal výstrahy všetkých troch stupňov vrátane tých najvyšších

dnes 12:12

S extrémnymi a vysokými teplotami na celom území Slovenska treba počítať aj v piatok. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v tejto súvislosti vydal výstrahy všetkých troch stupňov.

Najteplejšie má byť opäť na západe Slovenska a v niektorých južných okresoch, kde meteorológovia vyhlásili výstrahy najvyššieho stupňa. Tie platia od 13.00 do 19.00 h. Tretí stupeň sa týka celého Bratislavského kraja, väčšiny Trnavského a Nitrianskeho kraja aj okresu Veľký Krtíš.

Extrémne horúčavy nekončia

Teplota sa tam môže vyšplhať až na 38 °C. Pre ďalšie časti územia platia výstrahy druhého či prvého stupňa. Horúčavy budú pokračovať aj zajtra, pričom vysoké teploty sa majú na severe Slovenska zmierniť až v nedeľu.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"