Mourinho ukázal na majstra sveta, prezident dal zelenú. Real začal prestupové rokovania so City

29.7.2026 12:34

Futbalový klub Real Madrid údajne začal rokovať o prestupe Španiela Rodriho z Manchestru City. Stredopoliar bol kľúčovou súčasťou svojho národného tímu, ktorý vyhral tento mesiac majstrovstvá sveta. Informácie o potenciálnej zmene klubu priniesol renomovaný novinár Fabrizio Romano.

Rodri
Foto: SITA/AP
Rodri (s trofejou) so spoluhráčmi oslavujú titul majstrov sveta.

Tridsaťročný defenzívny stredopoliar má so City zmluvu ešte na rok, no v uplynulých mesiacoch sa často spájal s prestupom do Madridu.

Najprv Diomande, potom Španiel

Podľa Fabrizia Romana sa už začali konkrétne rokovania. Prezident „bieleho baletu“ Florentino Perez mal dať súhlas na pokus o získanie hráča, ktorý by posilnil tím Joseho Mourinha. Úvodná prestupová suma sa pohybuje okolo 50 miliónov eur.

Podľa týchto informácií chce vedenie Realu predložiť oficiálnu ponuku, ale predtým plánuje dokončiť angažovanie reprezentanta Pobrežia Slonoviny Yana Diomandeho z RB Lipsko.

Rodri je vraj prioritou trénera Josého Mourinha, ktorý hľadá skúseného stredopoliara schopného riadiť hru a priniesť mužstvu väčšiu taktickú stabilitu.

Real Madrid pritom zrejme nebude mať problém financovať ďalšie posily.

Klub v utorok oznámil rekordné hospodárske výsledky, keď jeho prevádzkové výnosy bez započítania prestupov hráčov prvýkrát v histórii prekročili hranicu 1,2 miliardy eur a dosiahli 1,221 miliardy eur. Podľa vedenia klubu ide o najvyššie príjmy, aké kedy zaznamenala športová organizácia.

Klub zároveň vykázal čistý zisk po zdanení vo výške 26,3 milióna eur, čím predĺžil sériu ziskových hospodárskych rokov na 26 za sebou.

Čistý dlh bez započítania projektu prestavby Štadióna Santiaga Bernabéua predstavuje deväť miliónov eur, pričom Real má k dispozícii aj nevyužité úverové linky vo výške 475 miliónov eur a hotovostné rezervy vo výške 83 miliónov eur.

City bez neho nedokázalo obhájiť titul

Real Madrid pred sezónou 2026/2027 vystužil káder o obrancov Denzela Dumfriesa, Ibrahimu Konatého a Marca Cucurellu, a tiež stredopoliara Bernarda Silvu.

Ďalšími posilami by podľa španielskych médií mali byť spomenutí Diomande a Rodri.

Bývalý hráč Villarrealu a Atletica Madrid nastúpil v minulej sezóne za City vo všetkých súťažiach na 33 zápasov a strelil dva góly.

V roku 2024 získal Zlatú loptu magazínu France Football aj jediný titul ManCity v Lige majstrov.

Väčšinu ďalšej sezóny bol zranený, a práve to považujú odborníci za jeden z hlavných dôvodov, prečo City neobhájilo anglický titul.

Na MS 2026 získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča turnaja ako prvý hráč bez gólu a asistencie.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"