Masívny dronový útok smeroval na Moskvu. V Belgorodskej oblasti hlásia po úderoch obeť aj výpadky prúdu
Ukrajina vyslala viac ako štyri stovky dronov smerom k ruskej metropole. Informoval o tom starosta Moskvy Sergej Sobianin. Pri raketovom útoku v Belgorodskej oblasti zase zahynula jedna osoba.
„Od večera až do rána letelo smerom k Moskovskej oblasti viac ako 430 dronov,“ napísal Sobianin na štátom podporovanej platforme MAX.
Dodal, že väčšina z nich bola zneškodnená vo väčších vzdialenostiach, pričom 36 strojov bolo „zničených pri priblížení sa k Moskve“.
Na moskovskom letisku Šeremetievo lety prevádzkujú len so súhlasom príslušných úradov pre dočasné obmedzenia využívania vzdušného priestoru.
Raketové údery v Belgorodskej oblasti a civilné obete
Gubernátor Belgorodskej oblasti Alexandr Šuvajev uviedol, že niekoľko ukrajinských raketových útokov zasiahlo mesto Belgorod na juhozápade Ruska a jeho okolie. „V obci Belovskoje v Belgorodskom okrese bol, žiaľ, v dôsledku prvého raketového útoku zabitý civilista,“ napísal na MAX.
Ukraine carried two more attacks on Belgorod using HIMARS rockets over the last few hours.
— AMK Mapping 🇳🇿 (@AMK_Mapping_) July 6, 2026
Several impacts were recorded in Belgorod City, targeting the Belgorod Linear Production Department of Main Gas Pipelines, Belgorod International Airport, as well as one of the city's… pic.twitter.com/gM2zvlBD8a
„Koniec vojny na Ukrajine je bližšie, než sa zdá.“ Putin cíti, že je pod tlakom, vyhlásil po spoločnom telefonáte Trump
Už skôr počas noci Šuvajev informoval, že región zasiahol masívny raketový útok. „Aj keď väčšina projektilov bola zachytená, niektoré zasiahli aj civilnú infraštruktúru,“ informovala o jeho ozname BBC. Podľa gubernátora bola poškodená energetická infraštruktúra, čo spôsobilo výpadky dodávok elektriny a vody v niektorých oblastiach Belgorodu a niekoľkých obciach.
Špekulácie o type rakiet a poškodenie budov
Ruské kanály platformy Telegram uvádzajú, že mohlo ísť o rakety typu HIMARS alebo Flamingo, píše RBC-Ukraine. Okrem útoku na tepelnú elektráreň uvádza, že úlomky rakiet spôsobili požiar aj v jednej obytnej budove v Belgorode.