Maroko zaskočilo Škótsko, Brazília suverénne zdolala Haiti: Favoriti potvrdili kvalitu, Turci na MS končia
Svetový šampionát vo futbale pokračuje v rýchlom tempe a prináša ďalšie kľúčové rozhodnutia v skupinovej fáze. Zatiaľ čo Brazília potvrdila úlohu favorita suverénnym triumfom, v „céčku“ sa poriadne zamotala situácia po tesnej výhre Maroka nad Škótskom. V D-skupine sa zas definitívne uzavrela cesta pre Turecko, ktoré po prehre s Paraguajom na turnaji predčasne balí kufre.
Maroko šokovalo Škótov, Brazília potvrdila svoju silu
V C-skupine sa odohrala dráma, v ktorej Maroko zaskočilo Škótsko už v úvode stretnutia. O jediný gól duelu sa postaral Ismael Saibari, ktorý skóroval po 71 sekundách hry. „Je to najlepšie obdobie mojej kariéry, pretože od malička som sníval o tom, že budem hrať za svoju krajinu na majstrovstvách sveta. To sa mi podarilo a teraz už mám na konte aj dva góly,“ neskrýval radosť Saibari. Škóti sa v závere snažili o vyrovnanie, no pozorná marocká defenzíva im viac nedovolila.
Naopak, vo Philadelphii dominovala Brazília, ktorá nedala Haiti žiadnu šancu a po výhre 3:0 si pripísala dôležité tri body. Dvoma gólmi sa blysol Matheus Cunha, tretí pridal Vinicius Junior. „Bol to komplexný výkon, najmä v prvom polčase. V druhom sme hru kontrolovali, no aj tak sme si vytvorili množstvo šancí a mohli sme streliť ešte viac gólov,“ hodnotil spokojne tréner „Selecao“ Carlo Ancelotti. Brazília je tak spolu s Marokom na čele tabuľky so ziskom štyroch bodov.
Americká futbalová eufória: USA zdolali Austráliu a s predstihom si zabezpečili postup do šestnásťfinále MS
Turecko po prehre s Paraguajom na šampionáte končí
D-skupina spoznala prvého istého postupujúceho, ktorým je tím USA, a zároveň sa lúči s Tureckom. To podľahlo Paraguaju 0:1, pričom jediný gól stretnutia padol už v 64. sekunde z kopačky Matiasa Galarzu. Zápas ovplyvnilo aj vylúčenie paraguajského hráča Miguela Almirona, ktorý videl červenú kartu za zakrývanie úst pri konfrontácii.
Napriek početnej prevahe Turci nedokázali skórovať ani v záverečnom tlaku, čo znamená ich definitívny koniec na turnaji. „Hráči sú smutní, ale musia odísť zo šatne so vztýčenou hlavou. Nemajú si čo vyčítať, pokiaľ ide o ich nasadenie alebo správanie,“ uviedol po zápase tréner Turecka Vincenzo Montella.
Výsledkový servis:
- C-skupina: Škótsko – Maroko 0:1 (Gól: 2. Saibari)
- C-skupina: Brazília – Haiti 3:0 (Góly: 23. a 36. Cunha, 45.+3 Vinicius Junior)
- D-skupina: Turecko – Paraguaj 0:1 (Gól: 2. Galarza)
Tabuľka strelcov po 8. dni:
Na čele poradia strelcov sa držia trojgóloví Lionel Messi (Argentína) a Jonathan David (Kanada). Nasleduje početná skupina hráčov s dvoma presnými zásahmi, medzi ktorými figurujú aj mená ako Erling Haaland, Kylian Mbappé či brazílske duo Matheus Cunha a Vinicius Junior.