Chorvátov pobúrili Česi kempujúci na známej promenáde

TA3 ČTK
18.5.2017 13:19

Karavan s českými registračnými značkami, ktorý zaparkoval priamo na známej promenáde v chorvátskom Zadare, poriadne rozčúlil miestnych obyvateľov. Okoloidúcich jeho posádka ešte viac šokovala, keď si pred karavan vyložila stoličky a nafukovací bazénik.

Chorvátov pobúrili Česi kempujúci na známej promenáde
zadarski.slobodnadalmacija.hr

Miesto je pritom známe ako oáza pokoja v tesnom susedstve rušného centra, kde sa miestni i turisti radi prechádzajú a kochajú sa výhľadom na more.

cesko-povolenie-karavan_0a000002-8044-7895.jpg

Polícia je však proti kempovaniu na nábreží, ktoré sa stalo hitom chorvátskych sociálnych sietí, bezmocná. Česi totiž majú na parkovanie na najexkluzívnejším mieste Zadaru povolenia. Prišli na preteky vodných skútrov, ktoré sa v meste konajú tento víkend. A ich usporiadateľ si od mesta priestor na obľúbenej promenáde riadne prenajal a chystá tam napríklad aj stánky s občerstvením.

"Na všetko máme riadne dokumenty na tento i na budúci víkend," tvrdí organizátor podniku Davor Hundić. Chorvátske médiá nepíšu, prečo pre parkovanie karavanov súťažiacich, ktorých má prísť ešte dvadsať, nevybrali miesto napríklad na pláži vzdialenej od nábrežia približne štvrť hodiny chôdze.

Témy: karavan
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok