„Nájdem si vás a všetkých vás zabijem.“ Rozhodca opísal, ako sa z boja o záchranu „v pralese“ stal horor

17.6.2026 15:54

Aj siedma futbalová liga môže napísať zaujímavý príbeh. Nejde však o žiaden šťastný koniec či titul získaný v posledných sekundách rozhodujúceho zápasu sezóny.

futbalová brána
Foto: TASR/Roman Hanc (ilustračný záber)
Ilustračné foto.

V Česku sa hralo o záchranu v súťaži medzi Načesicami a Horným Jelením v pardubickej I. B triede. V hre bolo veľa. Hostia potrebovali získať aspoň bod, čo sa im nakoniec nepodarilo.

A frustráciu si hráči vyventilovali na rozhodcoch, hlavný ukázal až päť červených kariet za nešportové správanie a vulgarizmy smerované k arbitrom. Situáciu bude riešiť príslušná disciplinárna komisia.

Hlavný rozhodca Michal Hájek v zápise o stretnutí šokoval verejnosť, keď podrobne opísal, čo vypúšťali jednotliví hráči z úst pre verdikty rozhodcov.

Hostia prehrávali v 23. minúte už 0:3 a zdalo sa, že ich vypadnutie je spečatené. Po hodine hry videl červenú kartu po predošlej žltej asistent trénera Horného Jelení, keďže kritizoval arbitrov.

Následne hostia znížili, no onedlho inkasovali a opäť museli doháňať trojgólové manko. Blížil sa koniec duelu, keď emócie explodovali v plnom rozsahu.

Podľa futbalistov z Horného Jelení šlo o postavenie mimo hry, no asistent rozhodcu nezdvihol zástavku. To sa hráčom nepáčilo a vulgárne osočovali arbitrov. Výsledok?

Štyri červené karty v priebehu jedinej minúty. Tri dostali futbalisti a jednu aj asistent trénera. Všetky priestupky boli za „používanie pohoršujúcich, urážlivých alebo ponižujúcich výrokov či gest“.

Zaujímavé čítanie prináša detailný opis previnení. „Choď s týmto do pi**, jasný ofsajd, ty čurák, bež do riti, ty hajzel zas*aný,“ uvádza sa v zápise o stretnutí. Pri ďalšom hráčov rozhodca uviedol: „Celý zápas si doj**al, ty zmrd sk**ený“.

Tým sa to však neskončilo, pri arbiter zaznamenal: „Dúfam, že ste spokojní, vy zmrdi sk**ení. Hádam ste za to aspoň niečo dostali, vy čuráci.“

Len 25-ročný rozhodca Hájek neskôr prezradil, že sa mu jeden z vylúčených hráčov vyhrážal pri odchode z ihriska. „Nájdem si vás a všetkých vás zabijem, vy zmrdi. Počkajte, ak vás niekedy niekde stretnem, zabijem vás, vy ku**y.“

Dotyčný mal následne kričať, že „ak sa k nemu niekto z arbitrov priblíži, tak ho podreže“. Doplnil, že to zopakoval najmenej 10-krát.

Celý príbeh inkriminovaného súboja sa skončil incidentom, ktorý rozhodca opísal slovami: „Pri odchode nás nechceli pustiť, niekto neznámy nám zablokoval hlavný východ a museli sme použiť alternatívny. Usporiadateľská služba rýchlo a adekvátne zasiahla a odporučila nám inú trasu, aby sme sa vyhli fyzickému napadnutiu.“

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"