NHL: Pittsburgh zdolal Ottawu, o stave rozhodli posledné minúty

TA3
16.5.2017 08:41

Hokejisti Pittsburghu zdolali v druhom stretnutí finále play off Východnej konferencie NHL na domácom ľade Ottawu 1:0 a vyrovnali stav série na 1:1 na zápasy. O výhre Penguins rozhodol šesť minút pred koncom riadneho hracieho času Phil Kessel, ktorý prelomil bezgólový stav.

Výrazný podiel na triumfe mal brankár domácich Marc-Andre Fleury, ten si pripísal 23 úspešných zásahov a dosiahol druhé čisté konto v uplynulých troch stretnutiach. Jeho náprotivok Craig Anderson zneškodnil 28 z 29 streleckých pokusov obhajcu Stanleyho pohára. "Mohli sme dať aj viac gólov, ale je dobrý brankár. Treba nájsť cestu, ako ho prekonať, a, našťastie, raz sa nám to podarilo," povedal na oficiálnom webe zámorskej súťaže Kessel, ktorý prispel v tohtoročnej vyraďovacej fáze šiestimi gólmi.

Aj druhý súboj konferenčného finále sa skončil tesným rezultátom po tom, ako Senators zvíťazili na úvod 2:1 po predĺžení. Tretí duel série je na programe v noci na štvrtok o 2.00 h SELČ na kanadskom klzisku.

Finále play-off NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

PITTSBURGH PENGUINS - OTTAWA SENATORS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 54. Kessel (Malkin, Määttä). Brankári: Fleury - Anderson, strely na bránku: 29:23, 18.610 divákov.