Vo februári jej hrozila amputácia, teraz už nepotrebuje barle. Som vďačná za obrovský pokrok, žiari Vonnová
Víkendová Veľká cena Monaka ponúkla okrem piatej výhry v rade mladíka Kimiho Antonelliho aj tradičné zástupy celebrít. Všetci boli zvedaví na hosťa stajne Red Bull, lyžiarku Lindsey Vonnovú. Tá prekvapila obrovským zdravotným progresom.
Návštevníci paddocku F1 sa otáčali za Američankou, ktorej ešte vo februári hrozilo, že lekári jej odrežú nohu.
Atraktívna lyžiarka pútala pozornosť nielen vzhľadom, ale predovšetkým absenciou bariel či palice. Štyri mesiace po hrozivom páde na zimnej olympiáde v Miláne a Cortine ich už nepotrebuje.
41-ročná zjazdárka utrpela ťažké zranenia v polovici februára, keď stratila kontrolu nad lyžami pár sekúnd po štarte olympijského zjazdu.
Zlomila si nohu a bola v ohrození života. Aj keď lekári zvažovali aj možnosť amputácie, dolnú končatinu napokon zachránili.
Nasledovalo päť náročných operácií a asi aj definitívny koniec obnovenej profesionálnej kariéry. Američanka sa však takmer okamžite pustila do rehabilitácie, priebeh liečby zdieľala na svojich sociálnych sieťach.
Na Vonnovú sa po zraneniach a operáciách opäť usmialo šťastie. Čas trávi s o 11 rokov mladším lyžiarom
Ani nie po štyroch mesiacoch už chodí bez pomoci, čo potvrdila aj samotná Vonnová.
„Som už pár dní bez bariel a som vďačná za ten obrovský pokrok,“ napísala pod fotografie z VC v Monaku.
Prítomné médiá sa jej samozrejme opýtali, ako to vyzerá s možným návratom na svahy. To však zrejme netuší ani sama lyžiarska veteránka.
„Mám za sebou množstvo bolesti a veľa driny. A čo bude ďalej, nemám potuchy, iba žijem,“ povedala Vonnová, ktorú počas jesene čaká minimálne ešte jedna náročná operácia.