Had, kam sa pozrieš. Švajčiari čelia na MS nečakanej výzve, nemajú opúšťať tréningový areál
Futbalová reprezentácia Švajčiarska sa pred majstrovstvami sveta usadila v Kalifornii, kde ju okrem náročnej prípravy čaká aj nečakaná výzva. Okolie ich tréningového centra totiž obývajú hady, pred ktorými dostali hráči oficiálne varovanie.
Ako referuje web denníka Marca, švajčiarska reprezentácia pod vedením trénera Murata Yakina sa pripravuje na „mundial“ v tréningovom komplexe Židovskej akadémie v San Diegu.
Hoci tím už absolvoval prvé tréningy a zverejnil zábery zo svojho zázemia na sociálnych sieťach, pozornosť fanúšikov neupútali futbalové aktivity, ale výstražné tabule upozorňujúce na výskyt hadov v okolí areálu.
Podľa miestnych informácií sa v bezprostrednej blízkosti tréningového centra pravidelne vyskytujú hady, preto hráčom odporučili, aby sa nepohybovali mimo vyhradených priestorov.
Fotografie výstražných upozornení sa rýchlo rozšírili na internete a vyvolali množstvo reakcií.
Švajčiarska výprava situáciu neberie dramaticky. Vedenie tímu považuje prítomnosť miestnej fauny za bežnú súčasť kalifornského prostredia a nechce, aby podobné okolnosti odvádzali pozornosť od hlavného cieľa mužstva.
Celkom nuda, zhodnotili Čechov pred MS v zámorí. Prestížny denník si uťahuje z ich pocty hrdinom
Tréner Yakin sa podľa médií sústreďuje na udržanie maximálnej koncentrácie hráčov a prípravu na turnaj, na ktorom chcú Švajčiari dosiahnuť historický úspech.
Súpermi Švajčiarska v B-skupine na MS 2026 budú Katar, Bosna a Hercegovina a Kanada. Iný ako postupový cieľ do vyraďovacej časti si švajčiarski futbalisti nemôžu dávať.
Do vyraďovacej fázy sa dostali na každom z ostatných šiestich veľkých turnajov.
Na tom zatiaľ poslednom, majstrovstvách Európy 2024 v Nemecku, sa rozlúčili vo štvrťfinále po prehre s Angličanmi až po strelách zo značky pokutového kopu.