Ubil psa lopatou, súd mu vymeral ročnú podmienku. Agresor z východu musí majiteľovi nahradiť škodu
Za usmrtenie psa v Krompachoch (okres Spišská Nová Ves) odsúdil okresný súd v Spišskej Novej Vsi 30-ročného muža z východného Slovenska na trest odňatia slobody v trvaní 12 mesiacov, s podmienečným odkladom na dva roky.
Ako informovala hovorkyňa odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ Lea Vilhanová, muž bol uznaný vinným z prečinu usmrtenia spoločenského zvieraťa bez primeraného dôvodu.
Detaily brutálneho útoku lopatou
„Incident sa stal v júni minulého roka v obci Krompachy. Muž pod vplyvom alkoholu najmenej dvakrát udrel lopatou päťročného krátkosrstého kríženca psa po hlave. Pes utrpel poranenia lebky a mozgu, ktorým následne podľahol,” priblížila Vilhanová.
Susedia mu nosili jedlo a vodu, majiteľ podľa polície zlyhal. Za týranie psa mu hrozia až tri roky väzenia
Doplnila, že muža policajti zadržali a vyšetrovateľ environmentálnej kriminality ho následne obvinil. Odsúdený muž tiež bude musieť uhradiť škodu majiteľovi psa.
„Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti,” uzavrela policajná hovorkyňa.
Máš dobrý tip na reportáž?
Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.
Zistiť viac