Česi nedali Slovincom šancu, v skupine sú na druhom mieste

Česi nedali Slovincom šancu, v skupine sú na druhom mieste
Zdroj foto: SITA/AP
Českí hokejisti zvíťazili v piatkovom dueli MS nad Slovinskom bez väčších problémov 5:1 a v tabuľke parížskej B-skupiny sa posunuli na druhé miesto. Favorit "vybavil" zápas za 12 minút, počas ktorých si vybudoval rozhodujúci trojgólový náskok, Slovinci neboli vo zvyšnom priebehu schopní stretnutie zdramatizovať.

Od úvodu sa na slovinskú bránku valil jeden útok za druhým, ktoré outsider nedokázal nijakým spôsobom brzdiť. Už v 3. minúte Kovář v presilovke namiesto dorážky Červenkovej strely zvolil prihrávku na voľného Řepíka, ktorý pohodlne zakončil do prázdnej bránky. Slovinci sa spoliehali len na ojedinelé prečíslenia, aké ukázali Mušič s Pemom, Mrázek však výborne zasiahol.

V 9. minúte prišiel kuriózny moment. Po prihrávke Pastrňáka trafil Horák kameru vnútri bránky, čo však rozhodcovia nepostrehli, nechali pokračovať v hre, až pokým ju Česi neprerušili tým, že opäť dopravili puk do bránky zásluhou Řepíka. Arbitri uznali Horákov gól a čas vrátili späť. V 12. minúte opäť Horák precedil puk pomedzi betóny Krošelja a bolo "vymaľované". Hráči v červených dresoch v ďalšom priebehu zvoľnili tempo, nikam sa už neponáhľali, napriek tomu stále dominovali na ľade.

Na 4:0 zvýšil Kempný po tom, ako si Vrána vytiahol Krošleja z bránky. Až za tohto stavu sa dostali k slovu Slovinci, čestný úspech strelil Verlič. Diváci sledovali bezkontaktný hokej, "rysi" pochopili, že o víťazovi je rozhodnuté, vo zvyšnom priebehu bolo pre hráčov oboch tímov najdôležitejšie nezraniť sa. Zverenci Josefa Jandača dohrali zápas v exhibičnom tempe, skóre spečatil na 5:1 Červenka, ktorý si blafákom vychutnal súperovho brankára.

B-skupina (Paríž):

Česko - Slovinsko 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Góly: 3. Řepík (Kovář, Červenka), 9. Horák (Pastrňák, Voráček), 12. Horák (Gudas, Šimek), 23. Kempný (Vrána), 48. Červenka (Kovář) - 45. Verlič (Muršak, Urbas). Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Salonen (Fín.) – Oliver (USA), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2805 divákov.

Česko: Mrázek - Šimek, Gudas, Krejčík, Jeřábek, Rutta, Kempný, Kundrátek - Voráček, Plekanec, Pastrňák - Radil, Kovář, Červenka - Řepík, Vrána, Birner - Hyka, Hanzl, Horák - Zohorna

Slovinsko: Krošelj - Kovačevič, Pretnar, Robar, Gregorc, Kranjc, Vidmar, Podlipnik, Repe - Sabolič, Tičar, Jeglič - Verlič, Muršak, Urbas - Rodman, Goličič, Ograjenšek - Pem, Mušič, Kuralt

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá