Neapol bude mať nového trénera, ale Lobotka ho možno už nestihne. Slovák je jednou z priorít na zozname Spallettiho
Slovenský futbalista Stanislav Lobotka nedohral záverečný duel sezóny v talianskej Serie A 2025/2026 proti Udinese (1:0) a nad jeho budúcnosťou v Neapole sa okamžite vzniesli otázniky.
V talianskych médiách sa čoraz hlasnejšie hovorí o možnom prestupe do Juventusu Turín, ktorý hľadá nového dirigenta stredu poľa. Symbolicky tak mohol prísť koniec jednej éry práve vo večeri lúčenia Antonia Conteho.
Neapol síce uzavrel sezónu víťazstvom 1:0 nad Udinese, no v tieni výsledku zostali nepríjemné zdravotné problémy. Už po pár minútach sa po šprinte chytil za stehno Brazílčan Alisson Santos a musel striedať.
O necelú polhodinu neskôr dohral aj Stanislav Lobotka. Slovenský reprezentant si privodil svalové zranenie a z ihriska odchádzal v 35. minúte, keď ho nahradil Billy Gilmour. Pre SSC to boli dve bolestivé straty v priebehu prvého polčasu.
Práve Lobotkovo predčasné striedanie okamžite rozvírilo špekulácie o jeho budúcnosti.
Denník La Gazzetta dello Sport tvrdí, že tréner Luciano Spalletti by mal zostať na lavičke Juventusu aj po neúspechu v boji o Ligu majstrov a jednou z jeho hlavných požiadaviek na posilnenie mužstva je práve slovenský tvorca hry.
Antonio Conte končí v Neapole. Po sezóne plnej napätia hovorí o „jede“ okolo klubu a vlastnom zlyhaní
Turínsky veľkoklub údajne vidí v Lobotkovi ideálneho režiséra pre novú podobu tímu.
Ak by sa transfer napokon uskutočnil, záverečný duel proti Udinese by sa mohol stať symbolickou bodkou za jednou z najvýraznejších kapitol modernej histórie Neapola.
Lobotka bol pri oboch tituloch SSC v posledných rokoch a pod Antoniom Contem patril k nenahraditeľným postavám mužstva.
Neapolskí fanúšikovia sa pritom v nedeľu lúčili práve s Contem, ktorý po dvoch silných sezónach pravdepodobne zamieri k talianskej reprezentácii.
„Bolo pre mňa cťou viesť Neapol. Boli to dve nádherné sezóny a výnimočná skúsenosť,“ vyhlásil Conte po zápase. Jeho tím zakončil ročník na druhom mieste, s výrazným odstupom za majstrovským Interom Miláno.
O triumfe nad Udinese rozhodol šestnástym ligovým gólom Rasmus Höjlund, ktorého Neapol získal natrvalo po potvrdení účasti v Lige majstrov.
Horúci slovenský tovar. Záujem o Bobčeka rastie, na prestupe by mohol zarobiť milióny aj Ružomberok
Záverečné kolo Serie A však prinieslo ešte dramatickejší príbeh. Historický úspech oslávilo Como, ktoré si po víťazstve 4:1 na pôde Cremonese po prvý raz v dejinách vybojovalo účasť v Lige majstrov.
Klub z brehu jazera Como, vedený Céscom Fàbregasom, dokončil rozprávkový vzostup z nižších súťaží medzi európsku elitu a senzačne odsunul za seba AC Miláno i Juventus Turín.
Milánsky gigant pritom mal účasť v milionárskej súťaži na dosah. Už v druhej minúte viedol nad Cagliari, no napokon prehral 1:2 a prepadol sa mimo elitnej štvorky.
Juventus zasa remizoval v mestskom derby s FC Turín 2:2 v zápase, ktorý musel byť po násilnostiach fanúšikov odložený o viac než hodinu.
Kým Como a AS Rím oslavovali postup medzi európsku elitu, v Neapole sa v rovnaký večer možno končilo niekoľko významných príbehov - vrátane toho Lobotkovho.