Srbsko na nohách, ľudia žiadajú predčasné voľby. Masová demonštrácia v hlavnom meste vyústila do bitiek s políciou

24.5.2026 12:43

Srbsko na nohách. V krajine sa konali rozsiahle protivládne protesty. Ľudia v uliciach žiadali predčasné voľby.

Najväčšia demonštrácia sa konala v Belehrade. Do ulíc hlavného mesta vyšli desiatky tisíc ľudí. Zhromaždenie bolo z väčšej časti pokojné, k večeru však vypukli strety medzi skupinami demonštrantov a políciou. Násilní protestujúci zapaľovali smetné koše a hádzali na policajtov rôzne predmety. Polícia na potlačenie násilia použila aj slzotvorný sprej.

Dodajme, že podobné protesty, ktoré žiadajú predčasné voľby, sa v krajine konajú pravidelne už posledné dva roky.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"