Srbsko na nohách, ľudia žiadajú predčasné voľby. Masová demonštrácia v hlavnom meste vyústila do bitiek s políciou
Srbsko na nohách. V krajine sa konali rozsiahle protivládne protesty. Ľudia v uliciach žiadali predčasné voľby.
Najväčšia demonštrácia sa konala v Belehrade. Do ulíc hlavného mesta vyšli desiatky tisíc ľudí. Zhromaždenie bolo z väčšej časti pokojné, k večeru však vypukli strety medzi skupinami demonštrantov a políciou. Násilní protestujúci zapaľovali smetné koše a hádzali na policajtov rôzne predmety. Polícia na potlačenie násilia použila aj slzotvorný sprej.
Dodajme, že podobné protesty, ktoré žiadajú predčasné voľby, sa v krajine konajú pravidelne už posledné dva roky.