AC Miláno remizovalo s Barcou bez gólov, Bayern vyhral v Marseille 2:0

28.3.2012 22:56

Prvý štvrťfinálový súboj talianskeho a španielskeho futbalového šampióna skončil v Lige majstrov bez gólov. AC Miláno a FC Barcelona sa rozišli na San Sire bez gólov, čo je do odvety väčším prísľubom pre obhajcu titulu v LM.

V druhom stredajšom stretnutí si výbornú východiskovú pozíciu do odvety vytvoril Bayern Mníchov, ktorý vyhral na ihrisku Olympiqueu Marseille 2:0.

Nažhaviť divákov na San Sire mohli hneď v úvode Boateng a hlavne Robinho, strela prvého z dobrej parkety však mierila iba do bloku a Brazílčan si z piatich metrov vybral namiesto barcelonskej brány milánske nebo. Milánčania si postavili pred vlastnou bránou mohutný val a sústredili sa na protiútoky. Na konci prvej štvrťhodinky predstavila nacvičený signál Barca, Sanchez však v súboji s Abbiatim neuspel ani so zakončením, ani s reklamovaním pokutového kopu. V skvelom tempe sa akcie striedali na oboch stranách, nakloniť misku váh pre svojich mohol najprv Ibrahimovič, viac šancí i optickú prevahu však do konca dejstva mali už hostia. Alves dorážku, Messi a Xavi pokusy zvnútra šestnástky a Sanchez samostatný nájazd však nezvládli, čo rezultovalo do bezgólového polčasu. Po zmene strán sa Katalánci prvých 25 minút k súvislejšiemu tlaku nedostali, pretože milánske obranné sito lopty dobre cedilo a kvalita duelu upadla. Obaja tréneri prestriedali, ale na druhopolčasovom nepresvedčivom predstavení z oboch strán to nič nezmenilo. Messi ešte v závere mohol zaistiť víťazstvo, no jeho strelu z 8 metrov počas celého duelu spoľahlivý Abbiati kryl.

V Marseille sa hralo od úvodu podľa taktovky Bayernu, no jeho snahe o zabezpečenie vedenia chýbali pokusy o ohrozenie domácu bránu. Veľkú šancu paradoxne mal v úvode domáci Fanni, ktorý Valbuenov center hlavičkoval len do Neuera. Na konci polčasu sa dočkali gólu viac tlačiaci Bavori. Robben vysunul Gomeza a kanonier strelou zo šestnástky našiel miesto medzi rukami brankára Andradeho - 0:1. Marseille sa snažilo v druhej časti, malo viac striel na bránu, no znovu sa tešil Bayern. V 70. minúte si vymenili loptu Robben a Müller a prvý menovaný posunul svoj tím ešte bližšie k semifinále.

sumáre 1. zápasov štvrťfinále LM 2011/2012:
AC Miláno - FC Barcelona 0:0
Rozhodca: Eriksson (Švéd.), ŽK: Seedorf, Nesta, Ambrosini - Keita
zostavy:
AC: Abbiati – Bonera, Nesta (75. Mesbah), Mexes, Antonini – Nocerino, Ambrosini, Seedorf – K.-P. Boateng (67. Emanuelsson) – Robinho (52. El Shaarawy), Ibrahimovic
Barcelona: Victor Valdes – Alves, Pique, Mascherano, Puyol – Xavi, Busquets, Keita, Iniesta (65. Tello) – Sanchez (76. Pedro), Messi

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=VGFcsjAW8ziX7W2E" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><embed width="640" height="390" src="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=VGFcsjAW8ziX7W2E" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" /></object><br />

Olympique Marseille - Bayern Mníchov 0:2 (0:1)
Gól: 44. Gomez, 69. Robben. Rozhodca: Velasco Carballo (Šp.), ŽK: Diarra, M'bia - Lahm, Kroos, Luiz Gustavo, Schweinsteiger, Alaba
zostavy:
Olympique: Andrade – Azpilicueta, Fanni, Nkoulou, Morel – Diarra (71. Cheyrou), M'bia – Amalfitano (68. Brandao), Valbuena, Ayew – Remy
Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Badstuber, Alaba – Luiz Gustavo, Kroos (63. Tymoščuk) – Robben, Müller (70. Schweinsteiger), Ribery (78. Pranjič) – Gomez