VIDEO: Nešťastný incident na trávniku oslavujúceho Slovana. Ochrankár zlomil nohu 13-ročnému dievčaťu, klub reagoval
Na slovenskej ligovej futbalovej scéne zostalo všetko po starom. ŠK Slovan získal rekordný ôsmy majstrovský titul v rade a 32. triumf v klubovej histórii, keď osem z nich bolo ešte pre majstra Československa. Následné oslavy však poznačil nepríjemný incident, po ktorom skončila 13-ročná fanúšička v nemocnici a so zlomeninou.
Belasí si doma poradili s DAC Dunajská Streda 1:0 vďaka gólu Tigrana Barseghjana, čím získali nedostihnuteľný 10-bodový náskok práve pred tímom zo Žitného ostrova. Oslavy mohli vypuknúť naplno.
Došlo na tradičné majstrovské scény, pri ktorých nechýbali cigary, striekajúce šampanské, ale predovšetkým masa domácich priaznivcov.
Tí po záverečnom hvizde zaplavili hraciu plochu, aby oslavovali titul v blízkosti svojho tímu.
Na videozáberoch vidieť, ako sa k hráčom snaží dostať aj mladá fanúšička.
Jednému z pracovníkov usporiadateľskej služby sa podarilo „zostreliť" ju sklzom, po ktorom sa v súťažnom zápase neraz udeľuje aj červená karta.
Išlo o súhru nešťastných náhod. Miestny ochrankár sa pôvodne rozbehol za iným fanúšikom, no pošmykol sa tak nešťastne, že „skosil“ utekajúce dievča. Tá je zhodou okolností futbalistkou z mládežníckeho tímu Slovana.
Pracovník sa jej snažil pomôcť vstať, no fanúšičku zradili nohy a skončila opäť na trávniku. Vtedy už boli na mieste zdravotníci, ktorí dievča na nosidlách odniesli do sanitky a previezli ju do nemocnice.
Jej starší brat neskôr informoval, že dievča musela podstúpiť operačný zákrok, keďže nešťastný zákrok usporiadateľa jej zlomil nohu.
„Primitív po****ný, toto sa nerobí!! Kvôli tebe moju malú 13-ročnú sestričku operovali a leží na Kramároch!! Toto sa nerobí ani počas zápasu, a nieto počas osláv titulu,“ napísal v komentároch pod videom.
Zostane na lavičke Slovana či zamieri k národnému tímu? Tréner Weiss sa vyjadril po majstrovskom zápase
Majstrovský klub reagoval na incident s tým, že vzniknutá situácia belasých veľmi mrzí snaží sa pomáhať futbalistke aj jej blízkym.
„Sme v spojení s rodinou našej mladej fanúšičky, poskytujeme jej maximálnu podporu. Veľmi nás mrzí to, čo sa stalo. Situáciu sme interne prešetrili. Zo strany usporiadateľa nešlo o úmysel, bola to nešťastná náhoda s veľmi nepríjemnými dôsledkami. Aj naďalej sa o našu mladú fanúšičku budeme zaujímať a pomôžeme jej pri liečbe aj rekonvalescencii,“ vyhlásil klub pre Šport24.sk.