V Malackách zbúrali ďalšiu čiernu stavbu

Aktualizované:
V Malackách dnes na Družstevnej ulici zbúrali ďalšiu čiernu stavbu. Agentúre SITA to potvrdila malacká hovorkyňa Michaela Janotová. Stavbu zbúrali na základe požiadavky exekútora.

Pri výkone rozhodnutia asistovala aj polícia. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, na Družstevnej nezaznamenali žiadne problémy. Čierne stavby si rodiny na Družstevnej postavili svojpomocne bez stavebného povolenia a na cudzom pozemku. Prvú čiernu stavbu z rozhodnutia Stavebného úradu v Malackách odstránili v marci minulého roka.

Prípad rodín z Družstevnej je známy je pre aktivity Alojza Hlinu, ktorý nechal pred dom obyvateľov v júli minulého roka pristaviť dva veľkorozmerné kontajnery - jeden sanitárny s WC, pisoárom, umývadlami a sprchovacím kútom, v druhom vznikla tzv. mobilná škôlka. Malacky pre neprispôsobivé správanie rodín na Družstevnej niekoľkokrát navštívil aj minister vnútra Daniel Lipšic. Z pozície koordinátora pre riešenie situácie na Družstevnej ulici v Malackách v lete odstúpil zamestnanec Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Štefan Šarkőzy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá