Trenčín ukončil víťaznú sériu nového majstra zo Žiliny

28.4.2017 20:29

Futbalisti Trenčína vlastnom ihrisku zdolali hráčov už majstrovskej Žiliny 2:1 v piatkovom stretnutí 29. kola slovenskej Fortuna ligy 2016/2017.

SITA/Tomáš Somr

Vedenia sa ujali Žilinčania v 21. min gólom Ramila Šejdajeva. Domáci vyrovnali o desať minút neskôr, keď sa presadil Giorgi Beridze. Dokonalý obrat zavŕšil víťaz predchádzajúcich dvoch súťažných ročníkov FL v druhom polčase - svojím trinástym zásahom v sezóne rozhodol Rangelo Janga. Trenčín sa zásluhou zisku troch bodov posunul na štvrtú priečku v priebežnej ligovej tabuľke. Žilina prehrala po sérii štyroch víťazstiev, nebodovala iba tretíkrát v ligovom ročníku 2016/2017.

Futbal - Fortuna liga 2016/2017 - 29. kolo - piatok:

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:1 (1:1)

Góly: 31. Beridze, 66. Janga - 21. Šejdajev, ŽK: 85. Lawrence - 55. Hlohovský, 62. Vavro, rozhodovali: Sedlák - Ferenc, Pozor, 2592 divákov

Trenčín: Šemrinec - Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - Zubairu (90.+ Udeh) - Paur, Ubbink - Kvocera (62. Klooster), Janga (86. Jance), Beridze

Žilina: Volešák - Jaramillo Herrera (64. R. Mazáň), Vavro, Kaša, Holúbek - Iván Santiago Díaz (S. Mráz), Škvarka, Káčer - Špalek, Šejdajev, Hlohovský (71. L. Jánošík).