NBA: Toronto potvrdilo pozíciu favorita, postúpilo do semifinále

28.4.2017 07:24

Obhajcovia titulu v basketbalovej NBA Cleveland Cavaliers spoznali súpera, ktorému budú čeliť v semifinále play off Východnej konferencie. Stalo sa ním Toronto, keďže vo štvrťfinálovej sérii potvrdilo pozíciu mierneho favorita proti Milwaukee.

Premárnili vysoký náskok

Raptors vyhrali v šiestom zápase pod košmi Bucks 92:89 a celkovo 4:2 na zápasy. Zahrávali sa však s ohňom, lebo premárnili až 25-bodový náskok 71:46 z tretej štvrtiny. Milwaukee sa v poslednej dvanásťminútovke dokonca dvakrát ujalo tesného vedenia, ale Toronto v závere potiahlo rozhodujúcu deväťbodovú šnúru. "Zostali sme pokojní. Vedeli sme, že sa len tak nemienia vzdať," skonštatoval s 32 bodmi najlepší strelec hostí DeMar DeRozan.

Bucks v poslednej štvrtine premenili na body iba polovicu z osemnástich trestných hodov, čo ich mrzelo pri pohľade na konečný tesný výsledok. "Vždy rozprávame o maličkostiach, ktoré rozhodujú zápasy. Dnes to boli šestky. Nepotrebujeme hĺbkovú analýzu. Dostávali sme sa na čiaru trestného hodu, ale nedokázali sme to zužitkovať," poznamenal tréner Jason Kidd.

San Antonio ide ďalej

Svojho súpera v semifinále Západnej konferencie spoznal aj Houston. Bude ním San Antonio, ktoré vo štvrťfinále vyradilo Memphis 4:2 na zápasy. Spurs v šiestom stretnutí série pod košmi Grizzlies zvíťazili 103:96. Kawhi Leonard nastrieľal 29 bodov, Tony Parker o dva menej.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Milwaukee - Toronto 89:92 (24:28, 14:23, 23:23, 28:18) - konečný výsledok série 2:4
Najviac bodov: Antetokunmpo 34, Middleton 19, Dellavedova 12 - DeRozan 32, Lowry 13, N. Powell 8

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Memphis - San Antonio 96:103 (22:24, 28:21, 24:30, 22:28) - konečný výsledok série 2:4
Najviac bodov: Conley 26, M. Gasol 18, Z. Randolph 13 (11 doskokov) - K. Leonard 29, T. Parker 27, Aldridge 17 (12 doskokov)