Požiar v tuneli Višňové väznil robotníkov, museli ich vyslobodiť

Aktualizované:
Pár dní po tom, čo došlo v tuneli Višňové k tragédii, pri ktorej zahynula geodetka, sa stala ďalšia nehoda. Takmer 20 hasičov zasahovalo v diaľničnom tuneli pri požiari.

Robotníci sú v poriadku

Tunel Višňové zadymila vo štvrtok 27. apríla po 21. hodine tlejúca izolácia elektrického kábla. Vznietenie približne 15 metrov dlhého kábla pravdepodobne spôsobilo medzifázové poškodenie izolácie. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Pracovníci v tuneli sa podľa nej najprv snažili požiar uhasiť. "Prichádzalo však k veľkému zadymeniu, tak odišli na čelbu, kde mali prístup k čerstvého vzduchu. Záchranné zložky dorazili na miesto do niekoľkých minút, z tunela vyviedli všetkých 18 pracovníkov. Pri požiari sa nikto nezranil, jeden pracovník bol na pozorovaní v nemocnici, všetky vyšetrenia dopadli v poriadku," uviedla hovorkyňa NDS.

TOP videá

Kábel vymenili

Doplnila, že poškodený kábel v noci vymenili a aktuálne sa kontrolujú všetky rozvádzače a elektrické káble v tuneli. "Všetky elektrické zariadenia v tuneli sú v súlade s normou a majú všetky platné revízie, ktoré kontroluje bezpečnostný technik. Príčiny tlenia sú predmetom vyšetrovania," dodala Michalová.

"Práce na razení tunela by sa mali obnoviť dnes dopoludnia po odsúhlasení Banským úradom," povedal investičný riaditeľ NDS Ladislav Dudáš, ktorý vo Višňovom monitoruje situáciu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá