V Česku sa zima ešte nekončí, cestári sú v pohotovosti

V Česku sa zima ešte nekončí, cestári sú v pohotovosti
Zdroj foto: SITA/AP
Zima na území Českej republiky sa ešte nekončí. Ako upozornil Český hydrometeorologický ústav, v súvislosti s prechodom studenej fronty by malo v nižších polohách v nasledujúcich dňoch snežiť. Snehová nádielka by mohla byť značná najmä v oblasti Šumavy a Českého lesa, uviedol server Novinky.cz.

"S postupným ochladzovaním budú zrážky prechádzať najskôr v severozápadných Čechách, neskôr v severozápadnej polovici územia v polohách nad 600 metrov do sneženia," uviedol meteorológ ČHMÚ Josef Hanzlík s tým, že ráno môže snežiť aj v stredných polohách.

"Najvýdatnejšie zrážky očakávame od druhej polovice noci a počas ranných a dopoludňajších hodín najmä v Karlovarskom kraji a v okresoch Tachov a Domažlice," konštatoval ČHMÚ. Zrážky majú byť intenzívne, a tak nemožno vylúčiť, že sneh sa nebude topiť dosť rýchlo a opäť skomplikuje dopravnú situáciu. Ešte náročnejšia by pre cestárov mohla byť ďalšia noc.

"Trvalé sneženie v priebehu stredy a noci na štvrtok nepostihne iba Karlovarsko, ale aj ďalšie oblasti pohraničných hôr v Čechách, najmä Český les a Šumavu, kde môže napadnúť v extréme až 25 centimetrov nového snehu (v ostatných oblastiach väčšinou do 15 centimetrov)," upozornil ďalej meteorológ a dodal, že zrážky v ďalších oblastiach zatiaľ nemožno dostatočne presne predvídať.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá