V centre Paríža vypukli nepokoje, zasiahnuť museli ťažkoodenci

V centre Paríža vypukli nepokoje, zasiahnuť museli ťažkoodenci
Zdroj foto: SITA/AP
Stovky mladých demonštrantov sa počas vyhlasovania výsledkov prvého kola francúzskych prezidentských volieb zišli v Paríži na Námestí Bastily. Krajne ľavicovo orientovaní protestujúci a antifašisti sú odhodlaní usporiadať "noc barikád".

Medzi protestujúcimi a políciou došlo k potýčkam, informovala televízia BFM TV. Podľa agentúry AFP boli zatknuté tri osoby. Po oznámení prvých odhadov sa zhruba 300 demonštrantov zhromaždilo pred Bastilou. Povolané boli početné bezpečnostné služby, ktoré preventívne zastavili premávku na kruhovom objazde pred budovou slávnej opery.

Protestujúci tento priestor obsadili a hádzali zápalné fľaše a petardy. Napätie vzrástlo, keď sa ťažkoodenci pokúšali vypratať schodisko pred budovou opery. Vtedy už bolo jasné, že do druhého kola volieb zrejme postúpili centrista Emmanuel Mscron a Marine Le Penová.

Jeden z organizátorov vyzval celý svet k demonštrácii "proti Le Penovej a proti Macronovi""Aj keď bude výsledok volieb akýkoľvek, my ho neuznáme," vyhlásil iný účastník protestu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá