Košice doma prehrali s Trenčínom 1:2

TASR, SITA, TA3
27.3.2012 23:45

Na východe republiky narazili na seba tabuľkoví susedia, ktorí dosiahli na jar zaujímavé výsledky. Košice vyhrali v Prešove i v Senici, Trenčín bral bod na Slovane

MFK Košice - AS Trenčín 1:2 (1:1)
Góly: 43. K. Diaby - 15. Štyvar, 89. Štefánik, ŽK: 64. Šinglár - 27. Godál, 57. Diakite, 74. V. Horváth, rozhodovali: Valášek - D. Hrčka, Vorel, 850 divákov

Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Redžepi, Sekulič - Isola, Šinglár (85. Skvašík) - Karaš (59. Pačinda), K. Kuzma, Viazanko - K. Diaby
Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Diakite, Holúbek - Báez (90. M. Ševela) - L. Peltier, Jorge Salinas (73. V. Horváth), Štefánik, P. Mazan (82. Čögley) - Štyvar

V Čermeli začali aktívnejšie Trenčania, keď už v 6. min Štyvar nebezpečne hlavičkoval, no Tofiloski na čiare výborne zasiahol. O dve minúty neskôr Salinas unikol stopérom, z hranice šestnástky však preloboval Tofiloského i jeho bránku. Tieto dve výstrahy nezobrali Košičania vážne a po štvrťhodine hry už inkasovali. Redžepi pri bránke dlho váhal s odkopom, hostia to využili a Štyvar v 15. min ľavačkou otvoril skóre - 0:1. Domáci potom vyrovnali hru, tlačili sa pred Volešákovu bránku, ale v koncovke neboli nebezpeční. Až po polhodine hry zamieril medzi žrde Kuzma, no v poslednom okamihu Volešák jeho pokus vyrazil na roh. V 43. min Viazanko pekne odcentroval a Diaby z hranice päťky pohodlne vyrovnal.

Po zmene strán mali prevahu Košičania. Vo finálnej fáze im chýbala presnosť a predovšetkým pokoj pri koncovke. V 59. min Isola mieril z uhla tesne nad. Na druhej strane Peltierova strela z diaľky narobila Tofiloskému problémy. Azda najväčšiu šancu na gól mali "žlto-modrí" v 67. min, keď Kuzmov priamy kop sa od brvna odrazil na čiaru a von do ihriska. Po Pačindovom priamom kope Viazanko volejom minul loptu a nabiehajúci Redžepi hlavičkoval vedľa. Štvrťhodinu pred koncom Diaby trestuhodne zahodil dobrú šancu a neujala sa ani Sekuličova strela, ktorú zneškondil Volešák. Minútu pred záverom domáci stratili loptu na vlastnej polovici a hostia ukážkovo zvládli prečíslenie, keď Štefánik skóroval do prázdnej bránky - 1:2. Trenčania dosiahli v tejto sezóne prvé ligové víťazstvo na súperovom trávniku.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Ťažko sa mi hľadajú slová po takomto zápase. Po inkasovanom prvom góle som vedel, že nás čaká ťažký duel. Zvýšili sme obrátky, vyrovnali skóre a po prestávke sme išli jasne za víťazstvom. Žiaľ, napokon sme nezískali ani bod."

Adrián Guľa (tréner Trenčína): "V tomto zápase sme dostatočne túžili po víťazstve. Hrali sme dobre herne a disciplinovane. Boli sme šťastnejší, pretože domáci boli kombinančne lepším mužstvom. Ujali sme sa vedenia, ale tento moment nám skôr uškodil. Po zmene strán sme mali aj šťastie pri domácich príležitostiach, boli sme však trpezliví a čakali na svoju šancu, ktorá prišla."