POČASIE: Predpoveď na dnes

POČASIE: Predpoveď na dnes
Zdroj foto: TA3
Premenlivá veľká, prechodne miestami zmenšená oblačnosť. V noci miestami, cez deň na mnohých miestach dážď alebo prehánky, od cca 700 m, v noci aj nižšie, sneženie. Ojedinele búrky. Nočná teplota 1 až -4, na juhozápade okolo 3 st. Denná teplota 8 až 13, na severe 4 až 8 st. Slabý, na juhozápade a cez deň postupne na celom území prevažne severozápadný vietor do 30, v nárazoch miestami do 50 km/h.

Situácia:
Po zadnej strane brázdy nízkeho tlaku vzduchu vo vyšších vrstvách ovzdušia, ktorá postupuje cez Poľsko, Slovensko a Bielorusko ďalej na juhovýchod, bude prúdiť do našej oblasti chladný morský vzduch.

Predpoveď počasia:
Premenlivá veľká, neskôr popoludní postupne zmenšená oblačnosť. Na mnohých miestach dážď alebo prehánky, od cca 700 m, zrána na severe aj nižšie, sneženie. Ojedinele búrky. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na severe 4 až 8 st.
Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -3 st. Slabý, na juhozápadnom Slovensku a postupne aj na ostatnom území prevažne severozápadný vietor 3 až 9, v nárazoch miestami okolo 14 m/s (10 až 30, nárazy 50 km/h).

Predpokladané množstvo zrážok: 0 až 10 mm / od cca 900 m do 10 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá