Blamáž na záver? Slováci sa hromadne zbavujú lístkov na Rumunsko, niektorí nechcú fandiť ani zadarmo
Mala to byť oslava futbalu, no o stretnutie medzi Slovenskom a Rumunskom nie je záujem. Dôvod? Väčšina fanúšikov verila domácim na Tehelnom poli v boji o postup do finále baráže o majstrovstvá sveta.
Namiesto toho prišiel zbabraný duel s Kosovom, ktorí zvládli Balkánci v pomere 4:3. Zápas s Rumunmi tak má prívlastok iba prípravný - nejde o nič.
Slovenský futbalový zväz (SFZ) zrejme ako každý veril, že sa do finále baráže Slováci dostanú, aj preto predával balíkové vstupenky na oba marcové zápasy v Bratislave.
Súboj s Kosovom bol vypredaný a očakávalo sa to aj v druhom meraní síl na Tehelnom poli práve pre spomenuté lístky, ktoré sa predávali spolu a naraz.
Lenže keďže už nejde o žiadnu prestíž, slovenskí fanúšikovia stratili záujem, a preto ponúkajú vstupenky na inzertných portáloch či na sociálnych sieťach.
Najskôr to bolo za plnú cenu lístka, no pre minimálnu odozvu to bolo pod cenu a keď sa nedarilo ani takto, prišlo k najhoršiemu - núkajú ich zdarma, respektíve darujú.
Calzonovi končí zmluva pri reprezentácii. Zväz vraj chce jeho zotrvanie, tréner predstavil víziu
Výkon reprezentácie pod vedením Francesca Calzonu zrejme priaznivcov neočaril, a preto ich zrejme nechcú vidieť v akcii opäť ani proti Rumunsku.
Na oficiálnom webe sa dajú vstupenky zadovážiť za 19 eur (2. kategória) a 29 eur (1. kategória).
Na inzertných portáloch sa predávajú výrazne pod nákupnú cenu - 15, 10 či dokonca 5 eur. Niektorí rezignovali a lístky na Rumunsko sú ochotní darovať zadarmo.
Je ťažké odhadnúť, koľko fanúšikov zamieri na zápas, aj keď sa predalo viac ako 20-tisíc lístkov.
Zotrvá Franceco Calzona lavičke slovenskej reprezentácie? Pozrite si názor Mariána Zemana.
Môže sa stať, že slovenskí futbalisti zakončia neúspešnú kvalifikáciu pred poloprázdnymi tribúnami.
Viac ako o samotnom dueli sa šušká o tom, či to bude posledný zápas Taliana na lavičke slovenského národného tímu, keďže mu končí zmluva, ktorá by sa predĺžila v prípade postupu na MS o niekoľko mesiacov.
Stále je však šanca, že Calzona dostane dôveru od SFZ a bude pokračovať. Či má zväz dostatočné finančné prostriedky na "taliansky homeoffice", je otázne - údajne ide o plat vo výške 70-tisíc eur mesačne.