POČASIE: Predpoveď na dnes

Aktualizované:
Oblačno až zamračené. Miestami dážď alebo dážď so snehom, od cca 400 m sneženie. Veterno a veľmi chladno! V horských oblastiach aj tvorba snehových jazykov. Denná teplota 4 až 9, na severe miestami okolo 2 st. Prevažne severovýchodný vietor 20 až 45 km/h, v nárazoch aj okolo 65 km/h.

Situácia:

Tlaková níž sa presúva z Balkánu nad Čierne more. Súčasne sa do našej oblasti od západu rozširuje okraj tlakovej výše. Medzi spomínanými tlakovými útvarmi k nám od severovýchodu naďalej prúdi veľmi studený, pôvodom arktický vzduch.

Predpoveď počasia:

Oblačno až zamračené a na viacerých miestach dážď alebo dážď so snehom, od cca 400 m sneženie. Na západe zrážky len ojedinele. Veterno a veľmi chladno! V horských oblastiach lokálne tvorba snehových jazykov. Najvyššia denná teplota 4 až 9, v Žilinskom kraji, na Horehroní a na Spiši 0 až 4 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -6 st. Prevažne severovýchodný vietor 6 až 12, v nárazoch miestami okolo 18 m/s (20 až 45, nárazy 65 km/h). Na hrebeňoch hôr spočiatku prudký až búrlivý vietor.

Predpokladané množstvo zrážok: do 5, na severných návetriach hôr ojedinele okolo 10 mm / od cca 600 m 5 cm, na návetriach do 12 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá