Facebook zablokoval stránku ruského veľvyslanectva, falošnú ponechal

Facebook zablokoval stránku ruského veľvyslanectva, falošnú ponechal
Zdroj foto: SITA/AP (Ilustračná fotografia)
Ruské ministerstvo zahraničných vecí zaslalo Federálnej službe pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií údaje o falošných facebookových kontách ruských veľvyslanectiev v Česku a na Slovensku. Uviedla to na brífingu v Moskve hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová.

Príčinu zablokovania nepoznajú

Podľa agentúry TASS Zacharovová vysvetlila, že vzhľadom na to, že v Rusku nie je zastúpenie spoločnosti Facebook, ministerstvo zahraničných vecí zaslalo príslušné podklady Roskomnadzoru.

Agentúra TASS citovala oznámenie predstaviteľa ruskej diplomatickej misie na Slovensku Nikolaja Levšunova, podľa ktorého Facebook zablokoval oficiálnu stránku ruského veľvyslanectva na Slovensku, pričom v činnosti ponechal falošný facebookový účet vytvorený na sociálnej sieti neznámymi osobami.

"Našu stránku na Facebooku, fungujúcu najmä v slovenčine, správca Facebooku dočasne zablokoval. Možné je aj jej úplné zrušenie. Nevieme, z akého dôvodu," dodal Levšunov.

Sovietska ambasáda v Československu

Súčasne upozornil, že na Facebooku "bez problémov funguje falošná stránka ruského veľvyslanectva vytvorená pred nejakým časom." Podľa TASS ruské veľvyslanectvo očakáva, že administrátori Facebooku situáciu veľmi rýchlo zanalyzujú a zrušia zablokovanie oficiálnej stránky ruskej diplomatickej misie.

Po zablokovaní oficiálneho facebookového konta ruského veľvyslanectva v Bratislave sa jeho falošná stránka premenovala na "Sovietska ambasáda v Československu". Zverejnené sú na nej falošné správy o udalostiach v Rusku a na Slovensku, vyhlásil Levšunov podľa TASS.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá