POČASIE: Predpoveď na dnes

Prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, od cca 400 m, v Banskobystrickom kraji a na východe prevažne od cca 700 m sneženie. V horských oblastiach miestami tvorba snehových jazykov. Veľmi chladno!

Situácia:

Po zadnej strane tlakovej níže so stredom nad Balkánskym polostrovom prúdi do našej oblasti od severovýchodu veľmi chladný a vlhký, pôvodom arktický vzduch.

Predpoveď na dnes:

Prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, od cca 400 m, v Banskobystrickom kraji a na východe prevažne od cca 700 m sneženie. V horských oblastiach miestami tvorba snehových jazykov. Veľmi chladno! Najvyššia denná teplota 4 až 9, v Žilinskom kraji, na Horehroní a Spiši 0 až 4 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -5 st. Severný až severovýchodný vietor 5 až 13, v nárazoch miestami okolo 20 m/s (20 až 45, nárazy 70 km/h). Na hrebeňoch hôr búrlivý vietor až víchrica.

Predpokladané množstvo zrážok: 3 až 15, na východe miestami 15 až 30 mm / v polohách nad cca 500 m do 15 cm snehu, na severe a na Spiši vo vyšších polohách miestami okolo 20 cm.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá