POČASIE: Predpoveď na dnes

Malá, postupne premenlivá veľká oblačnosť a na viacerých miestach prehánky, ojedinele i búrky. Zrážky snehové od cca 1000 m, dopoludnia na severe aj nižšie. Denná teplota 11 až 15, na severe miestami okolo 9 st. Slabý, na juhozápade západný až severozápadný vietor do 20 km/h.

Situácia

V chladnom vzduchu do našej oblasti od juhovýchodu zasahuje brázda nižšieho tlaku. Súčasne vo vyšších vrstvách ovzdušia od severu nad strednú Európu a Balkán zasahuje brázda nízkeho tlaku vzduchu.

Predpoveď počasia

Spočiatku malá, v priebehu dňa premenlivá, prechodne až veľká oblačnosť. Postupne na mnohých miestach prehánky, prechodne i dážď, ojedinele i búrky. Na východe miestami zrážky. Od cca 1000 m zrážky snehové, dopoludnia na severe aj nižšie. Najvyššia denná teplota 11 až 15, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši 7 až 11 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -1 st. Slabý, na juhozápade západný až severozápadný vietor do 5 m/s (20 km/h).

Predpokladané množstvo zrážok: do 5, na severe ojedinele okolo 7 mm / v polohách od cca 1000 m, miestami 5 až 10 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá