Sídlo festivalu Pohoda posprejovali protižidovským nápisom

Sídlo festivalu Pohoda posprejovali protižidovským nápisom
Zdroj foto: festival Pohoda
"Jude raus", teda "Žid, preč", napísal neznámy človek na svätojurské sídlo slovenského festivalu Pohoda. Michal Kaščák tvrdí, že v poslednej dobe nevie o vyhrážkach voči organizátorom festivalu. Prípadom sa už zaoberá polícia.

Žiadne vyhrážky ani náznaky, že by sa Pohoda mohla stať terčom antisemitizmu, organizátori tohto festivalu nezaznamenali, potvrdil riaditeľ hudobného festivalu Michal Kaščák.

Nekomentoval ani možný motív nápisu Jude raus, ktorý niekto v noci nadnes vo Svätom Jure nasprejoval na stenu budovy, v ktorej sídli kancelária hudobného festivalu. "Hľadanie motívu sme prenechali odborníkom, nechceme nikomu nič podsúvať," napísal Kaščák.     

Udalosť však citlivo vníma. "Takéto nápisy voviedli našu krajinu do tragédie, preto situáciu nepodceňujeme," dodal. Na incident ako prvý upozornil Denník N. Činom sa už zaoberá polícia. "Môžem potvrdiť, že prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru ako trestný čin extrémizmu. Vzhľadom na prebiehajúce úkony sa k veci nebudeme bližšie vyjadrovať," uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá