Sorosova ríša sa predviedla, píše maďarský vládny denník

Sorosova ríša sa predviedla, píše maďarský vládny denník
Zdroj foto: SITA/AP
Dôvodom ďalšej demonštrácie v Budapešti, ktorá bola už štvrtou krátko po sebe, bol tentoraz vládny návrh novely zákona o občianskych organizáciách. Napísal to maďarský vládny denník Magyar Idök.

Túto správu denník priniesol v článku pod titulkom "Sorosova ríša sa opäť predviedla". Organizátori protestného zhromaždenia, ktorého sa zúčastnilo takmer 10.000 ľudí, tvrdia, že vláda chce sťažiť fungovanie civilnej sféry.

Návrh zákona o transparentnom fungovaní organizácií financovaných zo zahraničia totiž nariaďuje, že takéto organizácie so zahraničnou podporou vyše 7,2 milióna forintov, čo je v prepočte 23.000 eur ročne, by mali túto skutočnosť nahlásiť a mali by povinne na letákoch a vo svojich publikáciách uviesť, že sú podporované zo zahraničia, pripomína denník.

Po nedeľňajšom protestnom pochode na podporu Stredoeurópskej univerzity amerického finančníka Georgea Sorosa, ktorého sa zúčastnilo okolo 80.000 ľudí, bola táto demonštrácia už štvrtou za uplynulých 11 dní. Demonštranti podľa spravodajského servera hvg.hu avizovali, že ďalšie protivládne protestné zhromaždenie bude túto sobotu (15.4.) o 17.30 h na Námestí slobody.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá