Nákladné autá dostali výnimku, na Veľký piatok môžu jazdiť

Nákladné autá dostali výnimku, na Veľký piatok môžu jazdiť
Zdroj foto: SITA/Marián Peiger
Prezídium Policajného zboru povolilo na piatok 14. apríla dojazd nákladných vozidiel na územie Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

„Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a na cestách pre medzinárodnú premávku prichádzajúce na územie Slovenskej republiky zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty, napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky, je na území Slovenskej republiky,“ vysvetlila Baloghová.

Ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajt bude aj napriek tejto výnimke oprávnený zakázať vodičovi jazdu na nevyhnutne potrebný čas alebo mu prikázať smer jazdy. Podľa zákona majú nákladné vozidlá v dni pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách.

Aby sa nákladné autá nehromadili v blízkosti štátnej hranice Slovenskej republiky s okolitými krajinami, v ktorých uvedený deň nie je vyhlásený za štátny sviatok, polícia vyšla v ústrety vodičom nákladných vozidiel a povolila výnimku na ich dojazd na územie Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá