Focus: Smer narástol, kotlebovci sa držia na treťom mieste

Aktualizované:
Víťazom volieb by sa podľa posledného prieskumu agentúry Focus stal Smer-SD. Strana Roberta Fica si zároveň oproti posledným údajom z februára mierne polepšila. Ostatné strany s výnimkou Mosta-Híd zaznamenali pokles.

Smer so 45 kreslami

Smer by v prieskumu získal 26,6 percenta hlasov. V Národnej rade SR by obsadil 45 kresiel. Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 13,7 percenta hlasov a 23 kresiel v parlamente. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1006 respondentov uskutočnila agentúra Focus v dňoch 4. až 9. apríla.

Tretie miesto patrí Kotlebovej ĽSNS so ziskom 10,1 percentami hlasov a 17 kreslami v parlamente. Za ňou nasleduje SNS s 9,9 percentami hlasov a 17 mandátmi. Na piatom mieste by skončilo hnutie OĽaNO-NOVA s 9,2 percentami hlasov, ktorému by v parlamente patrilo 15 kresiel.

Zdroj: Focus

Voliť by išlo takmer 70 percent ľudí

Do NR SR by sa v apríli dostali ešte tri strany, a to Sme rodina - Boris Kollár s 8,1 percentami hlasov a 13 mandátmi, Most-Híd so 6,9 percentami a 11 kreslami v parlamente a aj KDH s 5,4 percentami hlasov a deviatimi mandátmi. Za bránami parlamentu by skončili SMK-MKP so 4,3 percenta, KSS (1,3 percenta), SZS (1,0 percenta), SDKÚ-DS (0,8 percenta) #Sieť (0,6 percenta) a SMS (0,6 percenta).

Podľa prieskumu by sa v apríli na voľbách zúčastnilo 69,6 percenta opýtaných. Voliť by nešlo 19,5 percenta respondentov a 10,9 percenta opýtaných nevedelo odpovedať. Agentúra sa respondentov pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali hlas, ak by sa parlamentné voľby konali tento víkend. Dala im zoznam kandidujúcich strán a hnutí aj s možnosťou "iná strana".

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá