Trenčín doma zdolal Detvu a zachránil sa v najvyššej súťaži

11.4.2017 21:41

Hokejisti HK Dukla Trenčín sa zachránili v najvyššej slovenskej súťaži. V utorkovom rozhodujúcom súboji záverečného kola baráže o účasť v Tipsport Lige zdolali na domácom ľade HC 07 Orin Detva 4:0 a získali druhú postupovú miestenku.

Prvé miesto a zotrvanie v TL mal už dávnejšie isté MHK 32 Liptovský Mikuláš, ktorý v 12. kole play out vyhral v Skalici 7:6. Trenčín v konečnej tabuľke obsadil druhé miesto so štvorbodovým náskokom pred Detvou.

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Bezúch (Holenda, Trška), 14. Bezúch (Holenda, Bulík), 15. Vopelka (Gašparovič, Sádecký), 21. Sojčík (Hossa).

Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Holenda, Cebák, Bohunický, Pač, Trška – Hossa, Sojčík, Šťastný – Ručkay, Bulík, Bezúch – Gašparovič, Sádecký, Vopelka – Hecl, Šimun, Švec – Hudec

Detva: Orčík (21. Škorvánek) – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Zorvan, F. Šedivý, Jendroľ – Škvaridlo, Gašpar, Žilka – Török, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, V. Fekiač – Poliaček, Petro, Hrušík