USA, Mexiko a Kanada chcú spoločne organizovať MS 2026

USA, Mexiko a Kanada sa budú uchádzať o spoločné majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2026. Predstavitelia federácií na tlačovej konferencii v New Yorku informovali, že o spoločnej kandidatúre sa bavia už tri roky.

Na záver tlačovky podľa agentúry dpa podpísali memorandum porozumenia, ktoré pošlú Medzinárodnej futbalovej federácii, aby potvrdili, že sa o MS 2026 budú uchádzať spoločne. Ich návrh predpokladá, že na turnaji sa bude hrať celkovo 80 zápasov, z toho tri štvrtiny (60) v USA a po desať v Mexiku a v Kanade. Prezident Futbalovej federácie USA Sunil Gulati dodal, že záverečná časť od štvrťfinále by sa mala uskutočniť v Spojených štátoch amerických, rozhodujúce slovo o zápasovom programe však bude mať FIFA.

Podľa Gulatiho podporil kandidatúru aj prezident USA Donald Trump, hoci plánuje vybudovať na hraniciach s Mexikom múr. "Prezident USA plne podporuje našu spoločnú kandidatúru aj s Mexikom," povedal šéf US football. Cieľom spoločnej kandidatúry je popularizácia futbalu v každej krajine a ušetrenie peňazí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá