Bauza po ôsmich mesiacoch skončil na poste trénera Argentíny

Edgardo Bauza už nie je trénerom futbalovej reprezentácie Argentíny. Vedenie tamojšej federácie ho prepustilo už po ôsmich mesiacoch vo funkcii, keďže dvojnásobnym majstrom sveta sa nedarí v kvalifikácii o postup na MS 2018.

"Bauzu sme informovali, že už nie je trénerom národného tímu," vyhlásil podľa agentúry AP prezident Argentínskej futbalovej asociácie Claudio Tapia s tým, že kompetentní hľadajú jeho nástupcu. Podľa argentínskych médií je jedným z kandidátov súčasný kouč Sevilly Jorge Sampaoli.

Päťdesiatdeväťročný Bauza sa ujal kormidla v auguste minulého roka, keď po prehre vo finále Copa America lavičku opustil Gerardo Martino. Argentínu odvtedy viedol v ôsmich dueloch s bilanciou tri výhry, dve remízy a tri prehry.

Argentína figuruje v kvalifikačnej tabuľke zóny CONMEBOL priebežne až na piatom mieste a jedenásťbodovou stratou na vedúcu Brazíliu. Na svetový šampionát do Ruska sa priamo kvalifikujú štyri najlepšie juhoamerické tímy, piate mužstvo čaká interkontinentálna baráž s víťazom oceánskej zóny. Tri nasledujúce kvalifikačné zápasy bude mužstvu navyše chýbať Lionel Messi, ktorý dostal dištanc za hrubú urážku čiarového rozhodcu v stretnutí proti Čile.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá