Pellegrini sa zúčastňuje globálneho samitu. Prezident chce posilniť technologickú suverenitu Slovenska

Prezident Peter Pellegrini odcestoval na pozvanie indického predsedu vlády Naréndru Módího do Indie, kde sa zúčastnil na medzinárodnom samite o umelej inteligencii s názvom AI Impact Summit.

Podujatie združuje svetových lídrov, predstaviteľov vlád, technologického sektora aj medzinárodných organizácií s cieľom diskutovať o bezpečnom, zodpovednom a inovatívnom rozvoji umelej inteligencie. Počas samitu sa hlava štátu stretne s viacerými svetovými lídrami.

Dôraz na technologickú spoluprácu a inovácie

Návšteva potvrdzuje dôraz Slovenskej republiky na technologickú suverenitu, podporu inovácií a posilňovanie medzinárodnej spolupráce v oblasti moderných technológií.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"