POČASIE: Predpoveď na dnes

Prevažne veľká, v južnej polovici stredného Slovenska aj zmenšená oblačnosť. Miestami, najmä na severe a východe, dážď alebo prehánky, na horách sneženie. Popoludní zrážky už len ojedinele. Denná teplota 12 až 17, na severe miestami okolo 10 st. Severozápadný až severný vietor do 30 km/h, k večeru zoslabne.

Situácia

Medzi tlakovou výšou so stredom nad Beneluxom a tlakovou nížou nad západným Ruskom a Ukrajinou, začína od severozápadu do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch.

Predpoveď počasia

Prevažne veľká, v južnej polovici západného a stredného Slovenska miestami aj čiastočne zmenšená oblačnosť. Miestami, najmä na severe a východe, dážď alebo prehánky, zrána od 1100 m, neskôr už len vo vysokých polohách sneženie. Popoludní zrážky už len ojedinele. Ráno ojedinele hmla.

Najvyššia denná teplota 12 až 17, na severe miestami 7 až 12 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo +1 st. Severozápadný až severný vietor 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h), na východe miestami v nárazoch okolo 13 m/s (45 km/h). Na strednom Slovensku prevažne slabý vietor.

Predpokladané množstvo zrážok: do 2, v Tatrách ojedinele okolo 5 mm/ od cca 1700 m 2 až 8 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá