Čínsky minister Wang I vyzval na pragmatickú spoluprácu a reformu OSN. Varoval pred zasahovaním do iných krajín
Čínsky minister zahraničných vecí Wang I varoval pred výzvami, aby sa Spojené štáty vzďaľovali Číne. Na mníchovskej bezpečnostnej konferencii vyzval na pozitívnu a pragmatickú politiku zo strany Washingtonu.
Spolupráca medzi Washingtonom a Pekingom by bola podľa šéfa čínskej diplomacie Wanga I pre obe krajiny tým najlepším. Na rozdiel od amerického ministra Rubia vyzdvihol úlohu OSN vo svete a vyzval na jej oživenie a reformu.
Wang bez toho, aby menoval Spojené štáty, upozornil, že žiadna krajina by nemala ovládať iné krajiny alebo svojvoľne proti nim zasahovať. Minister uviedol, že diskusie o systematickom súperení medzi Európskou úniou a Čínou sú niečo, čo Peking nerád počuje. Čína sa problémy na americkom trhu snaží kompenzovať väčšou prítomnosťou na európskom trhu.