Kauza Čistý deň má podľa Smeru len jedného skutočne podozrivého

Aktualizované:
Kauza Čistý deň má podľa Smeru len jedného skutočne podozrivého
Zdroj foto: SITA/Martin Havran
Mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej čelil minister práce Ján Richter odvolávaniu, v plnej nahote ukázala deštruktívny charakter opozície. Vyhlásil to predseda poslaneckého klubu Smer-SD Martin Glváč.

Má sa vzdať mandátu

Za jediného podozrivého v kauze Čistý deň považuje strana Roberta Fica šéfa Sme rodina Borisa Kollára, ktorého vyzýva na vzdanie sa mandátu poslanca."Opozícia podala návrh na vyslovenie nedôvery najúspešnejšiemu ministrovi práce v slovenskej histórii. Ministrovi, ktorý dal do poriadku prehrešky svojich predchodcov Ľudovíta Kaníka, Ivety Radičovej aj Jozefa Mihála. Nikdy v histórii SR nebola nezamestnanosť taká nízka ako dnes," zdôraznil Glváč.

Podľa jeho slov všetky úspechy Richtera opozícia zhodila zo stola a vulgárne na neho zaútočila ako na človeka. "Ako argument si vybrala kauzu Čistý deň, ktorú minister už osobne vyriešil. Oznámil, že o deti, ktoré potrebujú takúto ochranu, sa priamo postará štát," zdôraznil Glváč.

Poslanec Smeru-SD Erik Tomáš vyhlásil, že jediným skutočne podozrivým v kauze je Kollár. "Bol to on, kto na úvod kauzy vyzýval ľudí, aby išli do Čistého dňa a opľuli zamestnancov. Ten istý Boris Kollár nevhodne sexuálne komunikoval s 15-ročným dievčaťom závislým od drog. Paradoxne nie Boris Kollár, ale Ján Richter musel sedieť na lavici hanby. Nie Kollár a jeho rodina museli počúvať, že je úchylák, ale Ján Richter a jeho rodina," zdôraznil.

Od Lipšica očakáva pokoru

Podľa Tomáša je najabsurdnejšie, že Kollár sa podpísal pod návrh na odvolanie Richtera. "Ale ani priazeň médií mu nestačila a musel podniknúť neslušné protiopatrenia. Odrazu sa objavili dve, podľa vlastných matiek, zdrogované dievčatá, ale nie v spoločnosti svojich rodičov, ale Daniela Lipšica. Politika, ktorý usmrtil na priechode dôchodcu a pri podobných nehodách žiadal pre vinníkov väzenie. Človek by od neho očakával, že v ústraní a pokore bude spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Nie, on sa objaví v tejto kauze a dve zdrogované dievčatá vláči po prokuratúre, pričom ich matky sa len bezmocne prizerajú. Toto je dno slovenskej politiky," uzavrel Tomáš.

Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár tvrdí, že mimoriadna schôdza bola len o škandalizovaní a zneužívaní detí v zariadení Čistý deň. Dušan Jarjabek sa domnieva, že schôdzu by sme mohli nazvať ako politický hyenizmus v praxi.

Kollár nebude reagovať

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár nebude reagovať na výzvu Smeru-SD, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. Ako povedal poslanec hnutia Peter Pčolinský, ak je najväčší problém komunikácia Kollára na sociálnej sieti a nie týrané deti, tak sa na klube Smeru museli načisto zblázniť.

„Výzva Smeru je úplne nezmyselná a má len odpútať pozornosť od hlavného problému v Čistom dni, a to je nekompetentnosť riaditeľa zariadenia a desiatky svedeckých výpovedí klientov o hroznom zaobchádzaní,“ povedal Pčolinský.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá