Martin zdolal doma Banskú Bystricu a znížil stav série

TA3 SITA
5.4.2017 20:55

Hokejisti MHC Martin zvíťazili nad HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:1 v stredajšom treťom zápase semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017 a znížili stav série na 1:2.

SITA/Milo Fabian

Martin v 35. min viedol už 2:0 gólmi Jaroslava Markoviča a Daniela Rzavského, ale o tri minúty neskôr vrátil "baranov" do hry gól Petra Kafku. Náskok domáceho Martina opäť zvýšil v poslednej tretine Sergej Korostin a víťazstvo tímu z Turca poistil minútu pred koncom Róbert Varga. Štvrtý zápas série je na programe vo štvrtok o 18.00 h.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - semifinále play-off - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

MHC Martin - HC '05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) /stav série: 1:2/

Góly: 16. Markovič (P. König, Heizer), 35. Rzavský (Salija), 50. Korostin (P. König), 59. R. Varga (B. Rapáč) - 38. Kafka (Belluš)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš - Jobbágy, Korba, 2982 divákov

Martin: Corbeil - Brňák, L. Kozák, Pulli, P. König, Salija, Bačik, Rusina, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - Surovka, Heizer, Markovič - Rzavský, Pokrivčák, B. Rapáč - Dírer, Jurášek, M. Dvořák
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, M. Rosandič, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Sedlák - D. Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Truchno, Belluš - Handzuš, Higgs, Skalický - Lamper, Bortňák, Matoušek - Češík.