Slovenského pilota, ktorý opitý omdlel v kokpite, v Kanade odsúdili

Slovenského pilota, ktorý opitý omdlel v kokpite, v Kanade odsúdili
Zdroj foto: SITA/AP
Slovenský pilot kanadskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Sunwing Airlines Miroslav G., ktorý bol taký opitý, že vlani v decembri pred štartom v Kanade omdlel v kokpite, dostal v tejto krajine trest osem mesiacov väzenia.

Pilot sa minulý mesiac priznal, že v čase, keď bol zodpovedný za lietadlo a pasažierov, množstvo alkoholu v jeho krvi až trojnásobne prekračovalo povolený limit. Slovenského pilota eskortovali z lietadla Sunwing Airlines v kanadskom meste Calgary 31. decembra, pred plánovaným letom, ktorý sa mal skončiť v mexickom Cancúne. Na súde zaznelo tvrdenie, že Slovák vtedy zle artikuloval a potácal sa.

Svedok na súde tiež uviedol, že druhý pilot navrhol Slovákovi, aby lietadlo opustil, ale ten sa nakoniec do kokpitu vrátil, sadol si a zdalo sa, že odpadol, s tvárou opretou o okno.

Sudkyňa Anne Brownová tiež zakázala odsúdenému po prepustení z väzenia rok pilotovať lietadlo. Dodala, že odsúdený sa lieči z alkoholizmu, od udalosti abstinuje a "cíti sa úplne zahanbený". Miroslav, ktorý je ženatý a má dve malé deti, prišiel o zamestnanie, dodal súd.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá