Pohoda je opäť najlepším stredne veľkým festivalom v Európe. Ocenenie získala aj členka tímu
Festival Pohoda bol na udeľovaní Európskych festivalových cien vyhlásený za Najlepší európsky stredne veľký festival. Informuje o tom Denník N.
Ako ďalej uvádza, ocenenie získala aj členka festivalového tímu Kristína Mlynárová, konkrétne bola ocenená v kategórii určenej pre mladé talenty. Periodikum tiež pripomenulo, že Pohoda si cenu Najlepší stredne veľký festival odniesla aj predminulý rok. Ešte predtým bol tento festival ocenený aj v kategóriách Health & Safety a Take a Stand. Celkovo má teda päť Európskych festivalových cien.
Festivalový tím Pohody ešte v stredu 14. januára popoludní na sociálnej sieti informoval, že dorazil do holandského mesta Groningen, kde sa ESNS 2025, najväčší a najprestížnejší showcaseový festival v Európe, koná. Avizoval, že má štyri nominácie, konkrétne v kategóriách Best Medium Sized Festival, Promoter Of The Year, Take A Stand a New Kid On The Block.
Najoceňovanejšie festivaly v Európe
Práve v poslednej menovanej kategórii bola nominovaná a ocenená Mlynárová. „Spolu s maďarským festivalom Sziget a nórskym Øyafestivalen patríme medzi najviac nominované festivaly v Európe. Držte nám palce, aby sme si niektorú z cien odniesli aj domov,“ uviedli v príspevku pred udeľovaním cien.
„Nasledujúce dni budú patriť koncertom, diskusiám a inšpiratívnym stretnutiam. Slovenskú hudobnú scénu budú na ESNS tento rok zastupovať kapely Tolstoys a Vojdi. Na konferencii sa predstavia aj členovia nášho Pohoda tímu – Mišo v paneli Solidarity, Unity and Cooperation: Festivals Fighting for Survival, Paulička v diskusii Activism, Technical Failure, Fire, Weather, Crowd Incidents: When the Show Cannot Go On! a Kika, ktorá je zároveň nominovaná na cenu New Kid On The Block, vystúpi v paneli Tomorrow’s Festivals Today: Insights from Young Professionals,“ dodal organizačný tím festivalu Pohoda.
Pohoda oslavuje vo veľkom štýle. Pridáva extra festivalový deň a oznamuje legendárne vystúpenie
Organizátor Pohody: „Sme šťastní a nadšení“
Šéf Pohody Michal Kaščák neskôr na sociálnej sieti napísal, že sú šťastní a nadšení.
„Podľa odborníkov z festivalovej scény je Pohoda najlepším festivalom v Európe. Po ťažkom roku 2024 je to pre nás obrovským povzbudením, je to svojím spôsobom zázrak a sme skutočne dojatí. Vďaka podpore od našich úžasných návštevníkov, ale aj od umelcov, partnerov, dodávateľov a medzinárodnej festivalovej rodiny sme zažili znovuzrodenie, ktoré smerovalo až k zisku najprestížnejšieho ocenenia, aké môže festival získať,“ uviedol.
Vyjadril tiež presvedčenie, že je to dôležité pre celú kultúrnu scénu na Slovensku, považuje za dobrú správu, že je v medzinárodnom kontexte cítiť rešpekt voči slovenskej umeleckej scéne.