Do boja proti veľkému požiaru trnavskej skládky zasiahli aj vojaci

Pri hasení rozsiahleho požiaru skládky komunálneho odpadu v Trnave pomáhajú už od nedele aj vojaci. Potrebnú techniku zabezpečili príslušníci Ženijného práporu Sereď.

"Na základe požiadavky sekcie krízového riadenia ministerstva vnútra poskytli vojaci dve vozidlá Tatra, ktoré na miesto navážajú zeminu," informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Pomoc je súčasťou plnenia úloh v rámci domáceho krízového manažmentu.

Na skládke komunálneho odpadu na Zavarskej ceste začalo horieť v nedeľu okolo 14.00 h. "Na hasení požiaru sa zúčastňujú profesionálni hasiči z Trnavy, Serede, Galanty, Piešťan, Hlohovca, Malaciek a Žiliny a dobrovoľní hasiči z obcí Križovany nad Dudváhom, Brestovany, Šúrovce, Cífer, Voderady, Bučany, Veľké Kostoľany, Bohdanovce nad Trnavou, Jaslovské Bohunice, Zavar a DHZ Pole," informovala Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Príčinu požiaru zisťujú.

V okolitých obciach merali tiež koncentráciu splodín v ovzduší prostredníctvom kontrolného chemického laboratória. "Merania nepreukázali zvýšené hodnoty znečistenia ovzdušia," uviedla Kedrová. Na rovnakej skládke horelo aj v decembri 2016.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá