Cibulková zdolala Flipkensovú a postúpila do osemfinále v Miami

26.3.2017 08:02

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Miami. Svetová štvorka si v treťom kole bez väčších problémov poradila s Belgičankou Kirsten Flipkensovou, ktorú zdolala za 82 minút 6:2, 6:3.

Cibulková v prvom sete trikrát prelomila súperkin servis, kým vlastné podanie prehrala iba raz. Druhý set museli za stavu 3:2 pre Slovenku prerušiť pre dážď. Po prestávke Cibulková zaváhala pri vlastnom podaní, za stavu 3:3 však vyhrala ďalšie tri gemy a radovala sa z triumfu. V ďalšom kole narazí na Češku Lucie Šafářovú, ktorá v sobotu vyradila takisto v dvoch setoch Chorvátku Ajlu Tomljanovičovú.

ženy - dvojhra - 3. kolo:
Dominika CIBULKOVÁ (4-SR) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:2, 6:3, Caroline Wozniacka (12-Dán.) - Sorana Cirsteová (Rum.) 6:4, 6:2, Karolína Plíšková (2-ČR) - Julia Putincevová (27-Kaz.) 7:5, 6:3.