Nezabudnite na zmenu času, ovplyvní príchody niekoľkých vlakov

Nezabudnite na zmenu času, ovplyvní príchody niekoľkých vlakov
Zdroj foto: TASR
Zmena času ovplyvní príchody niekoľkých nočných diaľkových vlakov do konečnej stanice. V noci zo soboty 25. marca na nedeľu 26. marca sa totiž mení stredoeurópsky čas na letný. Hodiny sa tak o 2.00 h ráno stredoeurópskeho času posunú na 3.00 h letného času.

Ovplyvní jazdu ôsmich spojov

Štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko hlási, že úprava času ovplyvní jazdu ôsmich spojov. Podľa hovorcu ZSSK Tomáša Kováča preto osem spojov v nedeľu nadránom príde akoby o hodinu neskôr do konečnej stanice. "Reálne však bude čas jazdy zodpovedať času uvedenom v platnom cestovnom poriadku ZSSK," dodal Kováč.

Zmena času sa dotkne rýchlika Zemplín, ktorý vyráža z Humenného o 21.54 h s príchodom do Bratislavy o 6.05 h a rovnako aj tohto rýchlika v opačnom smere, ktorý o 23.45 h vyráža z Bratislavy a do Humenného má príchod o 7.50 h. Spoje prídu do konečnej stanice zmeškané do 60 minút.

Podobne úprava času zasiahne EuroNight vlak Bohemia, ktorý z Humenného štartuje o 19.46 h s príchodom do Prahy o 7.22 h. Ten príde cez pohraničný priechod Čadca smerom do Českej republiky zmeškaný do 60 minút. V opačnom smere ide tento spoj o 23.09 h z Prahy a do Humenného má príchod o 10.33 h. Vlak príde do Košíc zmeškaný do 60 minút a do Humenného do 30 minút.

Vyzbrojte sa trpezlivosťou

Zmena času ovplyvní aj EN vlak Slovakia, ktorý vyráža o 20.24 h z Košíc a smeruje do Prahy s príchodom o 6.33 h, a tiež aj v opačnom smere s odchodom z Prahy o 22.00 h a príchodom do Košíc o 7.41 h. Obidva spoje prídu do konečnej stanice zmeškané do 60 minút.

Posledným párom vlakov, ktoré zasiahne úprava času, sú EN vlaky Metropol. Spoj z Budapešti s odchodom o 20.05 h smerujúci do Berlína, s príchodom o 9.59 h, pôjde cez slovenské územie podľa cestovného poriadku, ale do Berlína príde zmeškaný do 60 minút. V opačnom smere tento vlak vyráža o 19.01 h z Berlína a do Budapešti má príchod o 8.37 h. V tomto prípade však pôjde cez slovenské územie s približne 60-minútovým meškaním.

Zmena času zároveň ovplyvní aj dva vlaky súkromného dopravcu RegioJet. Konkrétne, spoje RJ 1020 z Košíc do Prahy a RJ 1021 z Prahy do Košíc. "Tieto vlaky prídu v nedeľu ráno do svojich staníc, kde zastavujú po 2.00 h ráno, s hodinovým posunom oproti ostatným dňom," priblížil hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.

Táto o hodinu posunutá doba príjazdu bola podľa jeho slov upravená aj v rezervačnom systéme spoločnosti. To znamená, že cestujúci budú mať už na cestovnom lístku o hodinu posunuté časy príjazdu do staníc, kde vlaky zastavujú po 2.00 h ráno. "Napríklad príjazd do stanice Košice bude pri spoji RJ 1021 v nedeľu až o 7.14 h namiesto obvyklých 6.14 h," dodal hovorca. Toto sa však podľa neho týka len týchto dvoch vlakov a len zo soboty na nedeľu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá