POČASIE: Rok sa lúči chladom a vetrom. Sneženie zasiahne najmä západ a sever, popoludní pribudnú mraky
Premenlivá veľká oblačnosť a miestami občasné sneženie. Miestami, najmä na severe, tvorba snehových jazykov. Chladno a veterno. Denná teplota -7 až -3, na západe a juhu miestami -3 až 2 st. Severozápadný vietor do 45, v nárazoch ojedinele okolo 70 km/h. Na horách prudký až búrlivý vietor, ráno miestami až silná víchrica.
Situácia
V studenom vzduchu zasahuje do našej oblasti od severovýchodu okraj tlakovej níže. Súčasne od severozápadu postupuje do strednej Európy teplý front spojený s tlakovou nížou so stredom nad Nórskym morom.
Predpoveď počasia na 31.12.
Premenlivá veľká oblačnosť, popoludní v západnej polovici postupne zamračené. Miestami, najmä na západe a severe, občasné sneženie. Lokálne tvorba snehových jazykov. Chladno a veterno.
Najvyššia denná teplota -3 až 2, v severnej polovici, na Horehroní a na Dolnom Spiši väčšinou -7 až -3 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -13 st.
Prevažne severozápadný vietor 3 až 9 m/s (10 až 30 km/h), na severe ojedinele okolo 11 m/s (40 km/h) a tam v nárazoch ojedinele okolo 18 m/s (70 km/h).
Na horách nad pásmom lesa prudký až búrlivý vietor, ráno miestami až silná víchrica.