Bachledova dolina trafila do čierneho. Atrakcia, ktorej málokto veril, stále rastie a láka novinkami

Keď pred ôsmimi rokmi otvárali nad Bachledovou dolinou Chodník v korunách stromov, mnohí pochybovali, či táto atrakcia ľudí chytí za srdce. Príjemne však prekvapila. Medzičasom tam pribudli aj nové atrakcie pre tých, ktorým nechýba odvaha.

Chodník v korunách stromov mal pred ôsmimi rokmi svojich fanúšikov aj odporcov. Za ten čas sa však ukázalo, že táto atrakcia dokáže zmierňovať sezónne výkyvy v turistickom ruchu.

“Je to veľmi dôležitá atrakcia. Pretože je otvorená celoročne, dokážeme zamestnávať a fungovať celý rok. Je to pre nás veľmi dôležité skrz ekonomiky a čísiel,” hovorí Michal Rusiňák, marketingový manažér strediska Bachledka.

Turisti prichádzajú aj mimo sezóny

Chodník láka ľudí do regiónu aj vtedy, keď je pre miestnych obdobie nepríjemnej medzisezóny. Turisti sem prichádzajú aj viackrát za rok, pretože každé ročné obdobie ponúka iné výhľady.

“Keď sa napríklad pozrieme na príjazdový cestovný ruch, majú ho v obľube Poliaci, Maďari i Česi. A vďaka leteckým linkám do Poľska prichádzajú aj zástupcovia arabských krajín, ktorí sem chodia na jednodňové výlety na otočku,” hovorí Zuzana Eliášová, vedúca odboru komunikácie Slovakia Travel.

Nové adrenalínové atrakcie

Pri chodníku pribudli aj nové atrakcie pre odvážnych – 67 metrov dlhý suchý tobogán či pochôdzna sieť vo výške 32 metrov.

“Je to celkom nepríjemné, pretože tie diery sú dosť veľké a človek sa bojí, že mu tam vojde noha. A je to vratké. Ale dá sa to zniesť. Určite to stojí za vyskúšanie,” hovorí Michal Daniel, turista.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"