Rodičovský príspevok od mája vzrastie, tri roky sa nezvyšoval

Aktualizované:
Rodičovský príspevok sa zvýši od mája o 10 eur. Zo súčasných 203, 20 eura vzrastie na 213, 20 eura za mesiac. Vyplýva to z novely zákona, ktorú schválil parlament. Táto sociálna dávka sa naposledy zvyšovala v roku 2014.

Rodičovský príspevok sa od 1. mája zvýši zo súčasnej úrovne 203,20 eura na 213,20 eura. Vyplýva to z novely zákona o rodičovskom príspevku, ktorú definitívne schválil parlament. Právnu normu do parlamentu predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Rodičovský príspevok sa na Slovensku totiž nezvyšoval v rokoch 2014, 2015 ani 2016, pretože sa neupravovali sumy životného minima. "Návrhom sa zabezpečí zvýšenie rodičovského príspevku nad rámec zákonom ustanovenej úpravy sumy rodičovského príspevku," objasnilo ministerstvo práce.

Rodičia starajúci sa o dieťa by si tak mali podľa ministerstva finančne polepšiť. Nárok na tento príspevok majú rodičia do troch rokov veku dieťaťa, alebo do šiestich rokov veku, ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá