Smer zvažuje zníženie počtu poslancov NRSR

TA3
24.3.2012 10:50

O počtoch sa v Smere zatiaľ veľmi nehovorí, viacerí poslanci povedali, že sa uvažuje o stodvadsiatich zákonodarcoch. Na zníženie počtu poslancov však nebude Smeru stačiť jeho väčšina v NR SR, potrebovať bude aj podporu opozície. Pavol Paška však zároveň hovorí, že výraznejšie zmeny v ústave nie sú na programe dňa.

Smer zvažuje zníženie počtu poslancov NRSR
SITA

O znížení počtu poslancov hovoril pred voľbami predseda Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič. „Za rok a pol sme boli jediní, kto navrhoval zníženie počtu poslancov. Vtedy Smer hlasoval proti. Možno sa ozvalo svedomie. Podporíme takýto návrh,“ povedal Matovič pre agentúru SITA. Zároveň pripomenul, že oni navrhovali, aby v NR SR sedelo 79 poslancov, čo by zodpovedalo počtu okresov. „Blížiť sa k tomuto číslu by bolo veľmi dobré, ale pri kvalite poslancov, ktorí sa v parlamente nachádzajú, aj keby sme znížili počet na 50, nič by sa nestalo,“ dodal.

Kresťanskí demokrati podľa podpredsedu strany Pavla Abrhana počkajú na návrh Smeru a potom sú pripravení diskutovať. „Smer zrejme sleduje redukciu nákladov,“ povedal s tým, že dôležité bude aj to, či pôjde len o zníženie počtu poslancov, alebo aj úpravu volebných obvodov. Aj strana Most-Híd podľa predsedu poslaneckého klubu Lászlóa Solymosa počká na konkrétny návrh. „Je otázne, či chce Smer prerobiť celý zákon o voľbách. To je na širšiu diskusiu. Treba k tomu širší konsenzus,“ povedala pre agentúru SITA.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok